Originele manieren om de Vlaamse Ardennen te verkennen

Originele manieren om de Vlaamse Ardennen te verkennen

Mag het eens iets anders zijn?

We zijn de laatste om te beweren dat wandelen en fietsen in de Vlaamse Ardennen niet tof is. Integendeel! Maar wist je dat er nog heel veel andere manieren zijn om onze fantastische natuur, dorpen en omgeving te leren kennen? Deze duurzame en originele uitstappen in de Vlaamse Ardennen zijn niet alleen leuk, ze zijn elk op hun manier ook nog eens fotogeniek, sportief, grappig of heerlijk rustgevend. Wat denk je: wordt het een alpaca of een step? Een huifkar of een chopper? Qua uitstappen voor vrienden en familie in de Vlaamse Ardennen is er echt voor elk wat wils! 

steps The Outsider
Een tochtje met de e-steps is een perfect uitje met vrienden.

Step voor step: offroad steppen door de Vlaamse Ardennen

In de stad zijn ze alomtegenwoordig, maar wist je dat elektrische steps ook een duurzame (en stille!) manier zijn om de Vlaamse Ardennen te verkennen? Door de elektrische aandrijving en vering van een offroad step moet je je geen zorgen maken over de zoveelste heuvel of hobbel in de weg en kan al je aandacht naar de fantastische omgeving en vergezichten gaan. Oudenaarde is de perfecte uitvalsbasis voor zo’n steptocht, je kan er op twee plaatsen zo’n offroad step huren. 

Volg een vooraf uitgestippelde route op je step-GPS, zet je helm op en vertrek! Extra handig aan zo’n step: op- en afstappen voor hapjes, drankjes of rustmomenten onderweg is supersimpel. Ervaring of zotte conditie is helemaal niet nodig, de elektrische step kan voor iedereen vanaf 16 jaar. 

Huur een step bij Vlaamse Ardennen Offroad

Huur een step bij The Outsider

Zo schattig wandelde je nooit: op stap met alpaca’s

Het moet zowat de schattigste wandelgenoot in de Vlaamse Ardennen zijn: de alpaca. In Oudenaarde, Ronse en Geraardsbergen kan je de streek verkennen met een alpaca aan de hand. De dieren bepalen het tempo – als ze honger hebben, neem jij ook rust, als ze wat willen rondkijken, geniet jij ook van het uitzicht. Slow travel op z’n best

Kijk vooraf of je de wandeling met of zonder begeleiding kan doen. En weet: alpaca’s zijn een absolute kinderfavoriet, maar er moet wel altijd een volwassene aanwezig zijn. Eigen huisdieren zijn geen goede match voor een alpacawandeling in de Vlaamse Ardennen; de alpaca’s uitgebreid knuffelen voor een verse dosis dopamine is dan weer sterk aangeraden! 

Alpaca wandelingen in Oudenaarde

Alpaca wandelingen in Ronse

Alpaca wandelingen in Geraardsbergen

Dender Aalst
foto 2.jpg

Geruisloos glijden voor genieters: kajakken op de Dender

Een streek ziet er altijd heel anders uit vanop het water. En laat de Vlaamse Ardennen nu net dooraderd zijn met rustgevende waterlopen. Boek bijvoorbeeld een kanotocht op de Dender. Geruisloos glijd je door het water, spot je dieren die zich voor wandelaars verschuilen en geniet je van de rust

Voor wie een paar uurtjes peddelen lang niet genoeg is, zijn er ook twee- of driedaagse arrangementen; dan vaar je van Geraardsbergen helemaal naar Aalst. De kano’s zijn voor twee personen, maar een kind jonger dan 10 of een hond kan er ook wel nog bij. Zo’n wateractiviteit in de Vlaamse Ardennen is ideaal voor goede gesprekken, echte ontspanning en broodnodige offline-tijd. 

Ga kajakken op de Dender

Chop-chop: door de Vlaamse Ardennen op een e-chopper

Wil je de look en feel van een echte chopper, maar toch liever een stille en duurzame versie? Dan kan je in de Vlaamse Ardennen een e-chopper huren. Even stoer, vlot en plezant, maar een pak minder belastend voor de natuur (en je oren). 

Chop vanop de IJsmolenhoeve in Ronse vlot naar de omliggende dorpjes (waar de plaatselijke horeca ligt te blinken) en verken de rustige wegen en velden van de Vlaamse Ardennen op jouw tempo. Zo’n ritje met de e-chopper is perfect voor een groep vrienden – kinderen van 8 tot 15 mogen achterop. Geen idee wat de mooiste route is? Bij de IJsmolenhoeve krijg je er eentje in je gps geplakt. Handig! 

Ga choppen in Ronse

Zeg maar I-A tegen een ezelwandeling rond Ronse

Ezels worden al eeuwen ingezet om mensen te vervoeren over heuvels en door velden. En nu dus nog steeds: met een ezelwandeling door de Vlaamse Ardennen. Ze beklimmen als geen ander de pittige heuvels van de streek en dragen kinderen tot 35 kg zonder zagen door onze prachtige natuur. Dat klinkt als een ideale kinderactiviteit, met vertrekpunt Ronse. 

Deze ezelwandelingen van drie uur lang mag je helemaal zonder begeleider doen, zodat je je eigen tempo kan aanhouden. Bij de activiteit hoort ook een fotoboek. Een perfecte natuurwandeling, zeker met kinderen die anders nogal snel ‘pijn hebben aan hun voeten’. 

Wandelen met ezels

Droog, rustig en toegankelijk: een huifkartocht

Door de Vlaamse Ardennen reizen zoals het vroeger heel normaal was: dat is de huifkartocht die je kan boeken vanaf Kruisem. Geen haast, enkel het rustgevende gestap van de paarden en de boeiende uitleg van je gids. Volg één van de vooraf uitgestippelde routes - een landelijke rit over kronkelende wegelingen, door charmante dorpjes en langs windmolens bijvoorbeeld. Maar ook een kastelenroute of rit via Oudenaarde zijn mogelijk. Liever een route op maat, met een vertrekpunt dicht bij jou? Dat kan ook! 

Zo’n huifkartocht is de groepsactiviteit bij uitstek: iedereen - van groot tot klein, van mobiel tot minder mobiel - kan deelnemen. De grootste huifkar is zelf aangepast voor rolstoelgebruikers. Op afspraak kan je je tocht nog tot in de puntjes afwerken met een hapje of drankje onderweg of een maaltijd ter plaatse in Kruisem. 

Boek een huifkartocht in Kruisem

Fietsen Zwalm
Fietsen Zwalm
Fietsen Zwalm

Denk een dag lang écht aan niets: dagarrangementen fietsen of wandelen

Wil je toch de klassiekers – wandelen of fietsen – maar vind je het niet gemakkelijk om onderweg passende horeca te vinden? Daar hebben twee B&B’s in de Vlaamse Ardennen iets op gevonden. 

Voor de wandeling vertrek je vanaf de Amberhoeve in Schorisse-Maarkedal na een uitgebreid ontbijt. Halverwege je wandeling van 12, 16 of 20 kilometer geniet je van een tweegangenmenu in Het Stille Genoegen in Opbrakel en bij terugkeer in de Amberhoeve staat huisgemaakte koffie, thee en taart voor je klaar. Honger ga je onderweg niet tegenkomen, prachtige natuur des te meer. 

Liever fietsen? Geen probleem: een route van 55 kilometer ligt voor je uitgestippeld. Vertrekken doe je weer na een stevig ontbijt in de Amberhoeve. Lunch krijg je bij Het Stille Genoegen en taart, thee en koffie wachten je op bij je terugkeer in De Amberhoeve. Een streekbiertje kan je uiteraard ook nog krijgen, voor de kuitmassage zal je zelf moeten zorgen. 

Ga voor een dagarrangement